6185 CVT - 6240 CVT Ecotech (180-240 koní)


STEYR

CVT je mistrovské dílo techniky traktorů s plynulou převodovkou. Čtyři velké modely s výkonem od 180 do 240 koní plynule zrychlí vaše podnikání a nabídne Vám dříve nepoznané úspory. Maximální výkon s navýšením největšího modelu 6240 CVT je až 270 koní. A díky novému systému řešení emisí Tier 4F jsou traktory vybavovány technologií Hi-eSCR, která zajišťuje plnění emisní normy pouze za pomocí katalyzátoru DOC a systému SCR. 

MOTOR

Traktory CVT jsou poháněny motory s objemem 6,728 l vybavených přeplňováním a mezichladičem stlačeného vzduchu s nízkou spotřebou. Emisní normy Tier 4F splňuje motor pouze za použití patentovaného systému Hi-eSCR, který se skládá z DOC (Diesel-oxidační katalyzátor) a SCR (Selektivní katalytická redukce) a CUC (filtr proti zápachu amoniaku). Všechny modely jsou vybaveny navyšováním výkonu a točivého momentu, který dosahuje hodnoty až 30 koní a 60 Nm. Motor lze vybavit i účinnou motorovou brzdou, která se skvěle hodí pro dopravní práce.

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ

Vývojové centrum v St. Valentinu neopomnělo ani dílčí úpravy převodového ústrojí, které spočívají v úpravě softwaru pro jízdu soupravy v kopcovitém terénu. Při stisku tlačítka pojezdu na Multicontrolleru směrem vpřed „zamrazí“ na libovolně dlouhou dobu převodový poměr, tak aby nedocházelo k přetáčení motoru nebo přetlačení návěsu například na zledovatělém povrchu. Novou logiku funkce dostala i reakce agresivity převodovky, která se změnila z reakce agresivity akcelerace na deceleraci. Kdy může docházet k rychlému brzdění motoru a převodovky nebo k pomalému brzdění, vhodného pro přepravní práce.  Tyto úpravy vycházejí z každodenního používání traktorů a výrobce STEYR pečlivě naslouchá požadavkům svých zákazníků.

PTO A HYDRAULICKÝ SYSTÉM

Volitelnou výbavou je přední PTO. Hydraulický systém nabízí vysokou kapacitu tříbodového závěsu s automatickým tlumením kmitů neseného nářadí při vysokých rychlostech. Samozřejmostí je automatika spínání 4WD a uzávěrek. Navíc máte k dispozici i přední odpruženou nápravu s možností výbavy diskovými brzdami pro zvýšení bezpečnosti při tažení těžkých nákladů po silnici. Standardní výbavou je čtyř rychlostní zadní vývodový hřídel.

ODPRUŽENÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

K dispozici jsou pro maximální komfort odpružení přední nápravy a kabiny možnost nastavení pěti poloh tvrdosti odpružení. Péči o obsluhu zajišťují tři stupně výbavy, které již v základu obsahují nízkofrekvenční sedadlo Dual Motion s novým designem a s vysokou oporou pro bedra a vícestupňovým vyhříváním. Vrcholnou nabídku pak tvoří kůží potažené luxusní sedadlo Maximo Evolution s aktivním odpružením a udržováním výšky včetně aktivního odvětrávání nebo vícestupňového vyhřívání. K celkovému dotvoření luxusního pracovního prostředí přispívá kožený volant prošívaný červenou nití, tkaný koberec s logem STEYR, automatická klimatizace, přední a zadní sluneční clona a elektricky stavitelná loketní opěrka Multicontroller.

ISO BUS III

Další moderní technologií, kterou skrývají traktory STEYR CVT je ISO BUS III, který zajišťuje plné ovládání traktoru na základě požadavků závěsné techniky. Prakticky to znamená, že stroj pošle informaci, že chce zvednout zadní tříbodový závěs a traktor to jednoduše provede. Další příklad může být s lisem na kulaté balíky, kdy při dokončení balíku, lis vydá pokyn k zastavení soupravy a k opětovnému rozjetí.

Celá modelová řada STEYR CVT, může být vybavena továrními navigacemi S-Guide, které jsou plně integrovány do systému traktoru. Všechny tyto systémy přispívají k celkové výkonnosti soupravy, ale také k menší únavě při dlouhých pracovních dnech.

KABINA

Pozornost věnovaná detailům je u řady CVT patrná na první pohled, zejména uvnitř odpružené komfortní kabiny STEYR. Navzdory skvělé viditelnosti všemi směry je zde několik detailů, které upoutají Vaši pozornost. Najdete zde HI-TECH přístrojovou desku, výkonnostní monitor, centrální ovladač osvětlení, joystick pro teleskopická zpětná zrcátka. K pohodě přispěje klimatizace, schránka na nápoje, plně seřiditelné luxusní sedadlo a nastavitelný sloupek řízení. Pro maximální požitek z jízdy lze kabinu vybavit i vzduchovým odpružením.

OVLÁDÁNÍ

Veškeré ovladače jsou logicky a ergonomicky integrovány do pravé loketní opěrky Multicontroller a ovládacího panelu. Kompletní kontrolu nad důležitými funkcemi řidiči poskytují souvraťový management Easy Tronic, Motor Management, časování vnějších okruhů, automatika 4WD a uzávěrek.

OSVĚTLENÍ

Řada CVT nabízí i celou řadu dalších vylepšení jako jsou na první pohled LED diodové osvětlení až se 16 pracovními světly se světelným tokem 2000 lm, které zajistí dokonalé pracovní tempo i v nočních hodinách.

SOUVRAŤOVÝ MANAGEMENT

Dále byl přepracován souvraťový management, který umožňuje editaci a vytváření téměř všech funkcí traktoru včetně změny tempomatů rychlosti nebo závislosti spuštění úkonu na základě času nebo ujeté dráhy i s možností nastavení prodlevy mezi úkony.

6185 CVT Jmenovitý výkon [kW/k] 132/180
6200 CVT Jmenovitý výkon [kW/k] 147/200
6220 CVT Jmenovitý výkon [kW/k] 162/220
6240 CVT Jmenovitý výkon [kW/k] 177/240

Soubory ke stažení:

Prodáváme a zajišťujeme autorizovaný servis zde uvedené techniky. Máte-li zájem o podrobnější informace nebo chcete-li vytvořit cenovou nabídku na míru, kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021

19. 12. 2020

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2021 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

POLNÍ DEN - Agri farming solution - TRIO Day

27. 8. 2020

POLNÍ DEN - Agri farming solution - TRIO Day

Ve společnosti RENOFARMY Slezan Klimkovice a.s. se uskutečnil polní den na kterém se ukázala revoluční technologie v setí Řepky olejné.