Shrnutí předvádění pásového shrnovače SIP AIR

SIP AIR – sen každého zootechnika

S tímto heslem v týdnu od 18. do 22. května NAVOS Farm Technic zahájil svou pícninářskou SIP demo tour a to rovnou ve velkém stylu s kombinací SIP AIR 300 a 500T s agregovaným traktorem CASE IH MAXXUM 150 AD8. A proč sen každého zootechnika? No přeci díky nejčistějšímu sběru píce, při zachování vysoké produktivity práce a maximálního výnosu. A níže si přečtěte, jak se to NAVOS Farm Technic povedlo.

V pondělí se SIP AIR předvedl rovnou v nejnáročnějších podmínkách pro pásové nahrabovače, a sice v Žitu. V Moravskoslezském kraji, ve kterém se AIR ukázal, narostlo Žito opravdu do nadstandartních velikostí. Posuďte sami, když po zavadnutí byl výnos přes 20 tun řezanky z hektaru. Žito bylo sekáno lištou pouze s gumovými mačkači, tudíž nebylo řádně polámáno, ale i přes tuto skutečnost si SIP rozhodně neutrhl ostudu. Nahraboval hmotu z 30 ha.  A zpětná vazba byla velice pozitivní. Mezi hlavní přednosti této technologie zákazníci uváděli čistotu sběru píce a variabilitu použití koncepce pásového sběrače SIP AIR. Oproti konkurenci, která u podniku, ve kterém jsme předváděli, již byla tak vyšel stroj vyrobený ve Slovinsku jako zaručeně nejlepší.

 

V následujících dvou dnech, tedy v úterý a středu, se NAVOS Farm Technic SIP DEMO Tour přesunula více na jih a sice do okresu Uherské Hradiště a Vyškov, kde se SIP AIR 300 a 500T předvedl v dalším typu pícnin, a sice ve Vojtěšce. Tam jsme narazili na druhý extrém. V těchto suchých letech, které nyní panují, je o množství hmoty nouze a jinak tomu nebylo ani u Vojtěšky. Proto jsme shrnovali s pásovým shrnovačem SIP AIR řádek z dvou stran, tedy z 16 m. Před předvedením u těchto zákazníků, jsme se setkávali s výsměchem, že pro podmínky moravských velkých lánů a luk by si představovali větší záběr, ale opak se stal pravdou a po předvedení reálného výkonu SIP řezačce bez jakýchkoli problémů ujel a naopak na ni čekal. Díky možné pracovní rychlosti až 20 km v hodině a výkonu až 16 ha/hod. SIP AIR zvládne i opravdu velké výkony.

 

A konečně ve čtvrtek se SIP AIR přesunul opět na severovýchod České republiky, a to do Beskyd, kde se projevili jeho opravdové výhody. Nejen, že SIP vyvíjí své stroje v Slovinských Alpách, ale vývoj také probíhá přímo v České republice díky nadstandartním vztahům AGRI CS a Slovinského výrobce.

S horským prostřením se AIR popasoval na výbornou. Dokázalo se, že i velmi členité a horské pozemky dokáže SIP AIR bez problémů obhospodařit a to s maximální čistotou píce a minimu popelovin v ní. U této předváděčky jsme slyšeli na stroj jen samou chválu a těšíme se na další spolupráci.

 

Závěrem nutno zmínit, že koncepce pásových shrnovačů bude čím dál tím více viděna u českých zemědělců protože sucho je každý rok větší, píce je čím dál tím méně a my se musíme zaměřit na její co největší kvalitu a tím i co největší nutriční hodnotu.

 

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

Velkozáběrové pícninářské stroje SIP v naší DEMO tour

5. 8. 2020

Velkozáběrové pícninářské stroje SIP v naší DEMO tour

Největší obraceč a největším shrnovač píce od SIPu. Vychutnejte si video z naší předváděčky.

CASE IH AXIAL FLOW drtí konkurenci

5. 8. 2020

CASE IH AXIAL FLOW drtí konkurenci

Předvádění mlátičky CASE IH 6140 na jižní Moravě ukázalo ty pravé vlastnosti axiálních mlátiček.