Shrnutí předvádění pásového shrnovače SIP AIR

SIP AIR – sen každého zootechnika

S tímto heslem v týdnu od 18. do 22. května NAVOS Farm Technic zahájil svou pícninářskou SIP demo tour a to rovnou ve velkém stylu s kombinací SIP AIR 300 a 500T s agregovaným traktorem CASE IH MAXXUM 150 AD8. A proč sen každého zootechnika? No přeci díky nejčistějšímu sběru píce, při zachování vysoké produktivity práce a maximálního výnosu. A níže si přečtěte, jak se to NAVOS Farm Technic povedlo.

V pondělí se SIP AIR předvedl rovnou v nejnáročnějších podmínkách pro pásové nahrabovače, a sice v Žitu. V Moravskoslezském kraji, ve kterém se AIR ukázal, narostlo Žito opravdu do nadstandartních velikostí. Posuďte sami, když po zavadnutí byl výnos přes 20 tun řezanky z hektaru. Žito bylo sekáno lištou pouze s gumovými mačkači, tudíž nebylo řádně polámáno, ale i přes tuto skutečnost si SIP rozhodně neutrhl ostudu. Nahraboval hmotu z 30 ha.  A zpětná vazba byla velice pozitivní. Mezi hlavní přednosti této technologie zákazníci uváděli čistotu sběru píce a variabilitu použití koncepce pásového sběrače SIP AIR. Oproti konkurenci, která u podniku, ve kterém jsme předváděli, již byla tak vyšel stroj vyrobený ve Slovinsku jako zaručeně nejlepší.

 

V následujících dvou dnech, tedy v úterý a středu, se NAVOS Farm Technic SIP DEMO Tour přesunula více na jih a sice do okresu Uherské Hradiště a Vyškov, kde se SIP AIR 300 a 500T předvedl v dalším typu pícnin, a sice ve Vojtěšce. Tam jsme narazili na druhý extrém. V těchto suchých letech, které nyní panují, je o množství hmoty nouze a jinak tomu nebylo ani u Vojtěšky. Proto jsme shrnovali s pásovým shrnovačem SIP AIR řádek z dvou stran, tedy z 16 m. Před předvedením u těchto zákazníků, jsme se setkávali s výsměchem, že pro podmínky moravských velkých lánů a luk by si představovali větší záběr, ale opak se stal pravdou a po předvedení reálného výkonu SIP řezačce bez jakýchkoli problémů ujel a naopak na ni čekal. Díky možné pracovní rychlosti až 20 km v hodině a výkonu až 16 ha/hod. SIP AIR zvládne i opravdu velké výkony.

 

A konečně ve čtvrtek se SIP AIR přesunul opět na severovýchod České republiky, a to do Beskyd, kde se projevili jeho opravdové výhody. Nejen, že SIP vyvíjí své stroje v Slovinských Alpách, ale vývoj také probíhá přímo v České republice díky nadstandartním vztahům AGRI CS a Slovinského výrobce.

S horským prostřením se AIR popasoval na výbornou. Dokázalo se, že i velmi členité a horské pozemky dokáže SIP AIR bez problémů obhospodařit a to s maximální čistotou píce a minimu popelovin v ní. U této předváděčky jsme slyšeli na stroj jen samou chválu a těšíme se na další spolupráci.

 

Závěrem nutno zmínit, že koncepce pásových shrnovačů bude čím dál tím více viděna u českých zemědělců protože sucho je každý rok větší, píce je čím dál tím méně a my se musíme zaměřit na její co největší kvalitu a tím i co největší nutriční hodnotu.

 

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

STEYR TERRUS v Beskydech

4. 3. 2021

STEYR TERRUS v Beskydech

V minulých dnech jsme předali nový STEYR TERRUS na Čeladnou. 

Hledáme kolegu do našeho týmu

11. 2. 2021

Hledáme kolegu do našeho týmu

Mechanik zemědělských strojů (servisní technik)