SIMBA SL

sl
Great Plains

SIMBA SL velmi dobře využívá výhod různým pracovních těles po jedním páteřovým rámem. Talíře vstupují do půdy velmi dobře, kvalitně řežou posklizňové zbytky. Radličky umí "rovnat pole" i kypřit do hloubky. Výhody jednotlivých pracovních těles ve spojení s DD pěchem využijete pro mělké zpracování půdy i zpracování celého půdního profilu v jednom přejezdu. Jde o technologii vertikálního zpracování půdy. SIMBU SL lze využít v technologie SIMBA OSR pro setí drobnosemenných plodin včetně řepky. Pracovní záběry: 4 - 6,7m v taženém provedení.

KVALITA A VARIABILITA PŘI PRÁCI

talířová sekce

Přední a zadní řada talířů perfektně "otevírá" i ztvrdlou půdu. Plynule nastavitelný pracovní úhel talířů může obsluha volit podle druhu půdy, aktuální vlhkosti, množství a charakteru rostlinných zbytků. Excelentní průchodost podporuje umístění slupic a domečků uvnitř talířů, domečky se otáčí s talíři. Průměr talířů u SL 400 - 600 je 510mm. Průměr talířů u SL 700 je 610mm.

 radličky SL

 

Díky negativnímu úhlu slupic typu ST nebo LD, které jsou rozmístěny na rámu ve dvou řadách, nedochází k vytahování kamenů, rostlinných zbytků a neúrodné půdy k povrchu. Slupice lze osadit mnoha typy dlát nebo srdíčkových radliček s pracovní šířkou 10 - 33cm. Možnost volby radliček s karbidoým plátkem pro delší životnost. Výměna radliček na slupicích typu ST je rychlovýměnným systémem. Pracovní hloubka slupic seřiditelná dle modelu až do 37cm.

DD pěch

Rychlý start výdrolu díky pozitivní konsolidaci je velmi důležitý a DD pěch je prokazatelně osvědčeným nástrojem na cestě ke zdravé půdní struktuře. Zvrásněný DD profil je ideální pro následné setí, je odolný proti erozi a jiným povětrnostním vlivům. U modelů SL 400 - 600 je průměr DD pěchu 600mm a u modelu SL 700 je průměr DD pěchu 700mm.

Velmi robustní páteřový rám stroje a dlouholeté zkušenosti anglických konstruktérů dovolují agregaci s dalším nářadím, většinou polním válcem. V základní výbavě všech strojů SIMBA SL je zadní závěs, rozvody hydraulické a elektrické. Oblíbenou volbou pro maximální efektivitu v jednom přejezdu je unikátní válec SIMBA Aqueel II, který je schopen pracovat i za zvýšené vlhkosti. Případné hroudy jsou tak zpracovány ve chvíli, kdy jsou ještě tvárné.


Při využití modelu SL v technologii SIMBA OSR, tedy spojením vertikálního zpracování půdy, konsolidace, setí a válení lze dosáhnout výrazné úspory času, nákladů i půdní vláhy. Jedním přejezdem po poli lze provést až šest operací.

Prodáváme a zajišťujeme autorizovaný servis zde uvedené techniky. Máte-li zájem o podrobnější informace nebo chcete-li vytvořit cenovou nabídku na míru, kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

TECHAGRO 2018

17. 4. 2018

TECHAGRO 2018

HLAVNÍ CENA „GRAND PRIX TECHAGRO 2018“ PRO QUADTRAC CVX


Při příležitosti veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA vyhlásila společnost Veletrhy Brno, a.s. tradiční soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponáty vystavené na veletrhu, které svými parametry určují trend v daném oboru. Hodnocení provádí odborná hodnotitelská komise složená z exportů v daném oboru. V letošním ročníku bojovalo o toto ocenění celkem 91 přihlášených exponátů, osmnáctičlenná porota poté vybrala 17 nejlepších. Vyhlášení výsledků proběhlo na slavnostním večeru za přítomnosti zástupců jednotlivých firem. Předávání cen obstaral Jiří Mílek, ministr zemědělství České republiky, a Jiří Kuliš, generální ředitel a předseda představenstva Veletrhy Brno, a.s.
Důvod, proč se odborná porota rozhodla ocenit tento exponát je následující: „CASE IH QUADTRAC CVX vychází z úspěšného konceptu čtyř pásového podvozku QUADTRAC, který je navíc vybaven převodovým ústrojím CVT (Continual Variable Transmission) s plynulou změnou převodového poměru. Osvědčená koncepce čtyř na sobě nezávislých pásových jednotek společně s kloubovým systém zaručuje neustálý kontakt pásů s půdou pro zajištění optimální tahové síly a snižuje nežádoucí zhutnění půdy. Převodové ústrojí je navrženo tak, aby při rychlosti do 10 km/h byl přenos výkonu na pásové jednotky pouze mechanicky, co zaručuje vysokou tahovou účinnost. Traktor je vybaven systémem řízení produktivity APM (Automatic Productivity Management), který dokáže optimálně sladit otáčky motoru a převodový poměr pro dosažení nejnižší spotřeby paliva.“
Tyto prestižní ocenění jsou výsledkem několikaletého snažení a vývoje, na kterém značka CASE IH za dobu své 175leté existence neustále pracuje a přesně vystihují motto značky CASE IH: „Pro Ty, co chtějí víc.“