Sklizeň pícnin

Diskové žací stroje Kuhn GMD 100 a 100 GII

Diskové žací stroje Kuhn GMD 100 a 100 GII

Žací stroje nesené na zadním tří-bodovém závěsu - oválné kotouče - žací ústrojí obsahuje zesílená ložiska, skříně ložisek kotoučů a nože - ozubené soukolí s jištěním PROTECTADRIVE® v HD verzi do obtížných pracovních podmínek - žací ústrojí je automaticky zajištěné při přepravě - nastavitelné čepy závěsu umožní boční přesunutí - zapnutí pojistné funkce - řádkovací kotouče usnadní využití.

Prospekty ke stažení

 

Diskové žací stroje Kuhn GMD Select

Diskové žací stroje Kuhn GMD Select

Žací stroje nesené na zadním tří-bodovém závěsu - kompaktní oválné kotouče, chráněné žací ústrojí - přítlak na zem nastavený pružinou - kompaktní jednotka při přepravě - osvědčená a ověřená spolehlivost.

Prospekty ke stažení

 

Diskové žací stroje Kuhn Lift-Control

Diskové žací stroje Kuhn Lift-Control

Žací stroje nesené na zadním tří-bodovém závěsu - vysoká pracovní výkonnost - žací ústrojí OPTIDISC - výjimečná kvalita sečení za všech podmínek - ochrana ozubeného soukolí PROTECTADRIVE - uprostřed zavěšené žací ústrojí - nastavení přítlaku na zem pomocí hydropneumatického LIFT-CONTROL a nárazová pojistka NON-STOP s rychlým pohybem vzad - zabudované hydraulické zvedání - odpružení žacího ústrojí v průběhu přepravy (GMD 4010 a 4410) - hydraulické přemístění do přepravni polohy otočením o 90° dozadu.

Čelně nesené diskové žací stroje Kuhn GMD série 102 F

Čelně nesené - kompaktní konstrukce se sníženým přesahem - plovoucí odpružení se čtyřmi táhly systému paralelogramu umožní dokonalé sečení na nerovné zemi - oválné kotouče - vyztužené žací ústrojí - modulární skříně ložisek kotoučů - ozubené soukolí s jištěním PROTECTADRIVE - vysoce únosná ložiska - velký průměr ozubených kol - všestranný provoz v kombinaci se samosběrným vozem nebo vzadu neseným žacím strojem - ukládání do řádků pomocí bubnu.

Prospekty ke stažení

 

Žací kombinace Kuhn GMD/FC

Žací kombinace Kuhn GMD/FC

Velmi vysoká výkonnost - rovnoměrné rozdělení zatížení - výkyvné kloubové spojení žacích jednotek - nastavení přítlaku LIFT-CONTROL - nárazová pojistka NON-STOP s rychlým pohybem vzad.

Prospekty ke stažení

 

Čelně nesené žací mačkače Kuhn FC

Čelně nesené žací mačkače Kuhn FC

Tříbodový přední závěs - vlečená žací lišta je zavěšena na trapézový závěs, dosahuje se tím výborného kopírování terénu - pohon žací lišty je jištěný proti přetížení systémem PROTECTADRIVE - kondicionér: rotor s plastovými V prsty, přestavitelný plech a integrovaný protihřeben nebo gumový kondicionér (vyjma FC 280 F) - rotor kondicionéru s více možnostmi nastavení - zvedání stroje integrovaným hydraulickým válcem pro velkou průchodnost.

Prospekty ke stažení

 

Žací mačkače Kuhn FC

Žací mačkače Kuhn FC

Vzadu nesené na tří-bodovém závěsu - alternativně kondicioner s nylonovými prsty V-profilu, nastavitelnou deskou a zabudovaným hřebenem a nebo mačkací ústrojí s válci (kromě FC 313) - nabízí četné možnosti nastavení - válce Chevron (ozubený povrch s profilem V-tvaru) mačkače se synchronizovaným pohonem - nárazová pojistka umožní otočení žací jednotky zpět dozadu - nepřetržitá činnost mačkače - vyztužené žací ústrojí - ozubené soukolí s jištěním PROTECTADRIVE® - pohon proveden od prvního kotouče ze strany traktoru - uprostřed uložený otočný čep a LIFT-CONTROL® , zajišťující přítlak na půdu - zabudované hydraulické ovládání - odpružení žací jednotky v přepravní poloze (FC 313) - nastavení přepravní polohy otočením za traktor.

Prospekty ke stažení

 

Čelně nesené diskové žací stroje Kuhn

Čelně nesené diskové žací stroje Kuhn

Čelně nesené žací stroje, navržené zejména pro použití na nerovné a kopcovité půdě: maximálně kompaktní - s malou hmotností - žací ústrojí OPTIDISC - uprostřed připojené - na stroji nastavitelná šířka řádku - malá přepravní šířka - atraktivní konstrukce.

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

TECHAGRO 2018

17. 4. 2018

TECHAGRO 2018

HLAVNÍ CENA „GRAND PRIX TECHAGRO 2018“ PRO QUADTRAC CVX


Při příležitosti veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA vyhlásila společnost Veletrhy Brno, a.s. tradiční soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponáty vystavené na veletrhu, které svými parametry určují trend v daném oboru. Hodnocení provádí odborná hodnotitelská komise složená z exportů v daném oboru. V letošním ročníku bojovalo o toto ocenění celkem 91 přihlášených exponátů, osmnáctičlenná porota poté vybrala 17 nejlepších. Vyhlášení výsledků proběhlo na slavnostním večeru za přítomnosti zástupců jednotlivých firem. Předávání cen obstaral Jiří Mílek, ministr zemědělství České republiky, a Jiří Kuliš, generální ředitel a předseda představenstva Veletrhy Brno, a.s.
Důvod, proč se odborná porota rozhodla ocenit tento exponát je následující: „CASE IH QUADTRAC CVX vychází z úspěšného konceptu čtyř pásového podvozku QUADTRAC, který je navíc vybaven převodovým ústrojím CVT (Continual Variable Transmission) s plynulou změnou převodového poměru. Osvědčená koncepce čtyř na sobě nezávislých pásových jednotek společně s kloubovým systém zaručuje neustálý kontakt pásů s půdou pro zajištění optimální tahové síly a snižuje nežádoucí zhutnění půdy. Převodové ústrojí je navrženo tak, aby při rychlosti do 10 km/h byl přenos výkonu na pásové jednotky pouze mechanicky, co zaručuje vysokou tahovou účinnost. Traktor je vybaven systémem řízení produktivity APM (Automatic Productivity Management), který dokáže optimálně sladit otáčky motoru a převodový poměr pro dosažení nejnižší spotřeby paliva.“
Tyto prestižní ocenění jsou výsledkem několikaletého snažení a vývoje, na kterém značka CASE IH za dobu své 175leté existence neustále pracuje a přesně vystihují motto značky CASE IH: „Pro Ty, co chtějí víc.“