SPARTAN 607

Spartan 607
Great Plains

Spartan je univerzální secí stroj, který je s dávkou od 1,2 do 360kg/ha schopen zasít i v těch nejobtížnějších podmínkách. Díky prořezávacím Turbo-koltrům Spartan vyniká v setí do strniště, nemá problém kvalitně uložit osivo i do podmítky nebo jinak připravené půdy, třeba i po orbě. Spartana lze díky schopnosti zasít do drnu využít i pro setí TTP. Příčné i podélné kopírování terénu pro dokonalé setí jsou základními kameny jeho předností. Centrální nastavení přítlaku botek. Zásobník osiva s dostatečnou kapacitou, možnost dávkování hnojiva. Pracovní záběr: 6m v taženém provedení.

výběr zásobníku

Přesně podle vašich požadavků můžete volit mezi různými variantami centrálního zásobníku. První možností je jeden zásobník na osivo s kapacitou 5 280 litrů. Druhá varianta nabízí užití centrálního zásobníku osiva s kapacitou 2 885 litrů v kombinaci se zásobníky kapalného hnojiva s kapacitou 1 520 litrů. Velmi oblíbená je možnost dvou oddělených zásobníků s kapacitou 2x 2885 litrů s možností celého objemu pro osivo nebo 2 885 litrů osivo a 2 885 litrů granulované hnojivo.

příčné kopírování

Bezkonkurenční příčné kopírování terénu, kdy je výsledný pracovní záběr rozdělen do tří sekcí a každá z nich nezávisle kopíruje i velmi zvlněný terén. Křídla se mohou vychýlit až o 10° dolů a až 15° nahoru.
 

podélné kopírování

Dvourámová konstrukce dovoluje nezávislé podélné kopírování terénu rámu secích botek, nezávisle na zásobníku a ostatních částech stroje. Oboustranné naklopení je možné 15°nahoru i dolů.
 

secí botka

Předseťová příprava půdy je prováděna v páscích o šíři 3-5cm před každou výsevní botkou. Tuto finální předseťovou zónovou přípravu provádí Turbo-koltry s cílem vytvořit optimální podmínky pro perfektní práci secí botky. Dvojdisková secí botka díky offsetovému uspořádání kotoučů velmi dobře odolává ucpávání, a to i za vlhkých podmínek. Výsevní trubice pro maximální přesnost setí ukládá osivo až na dno připraveného lůžka. Za každou výsevní botkou následuje přitlačovací kolečko.

regulace přítlaku

Výhodou secích strojů Spartan je centrální a plynulá regulace přítlaku. Velmi jednoduše lze podle aktuálních podmínek upravit hodnotu přítlaku až na 250kg. Nejen, že "dostanete" osivo do půdy i za sucha, ale je možné osévat souvratě až po zasetí celého honu.

variabilní dávkování

Základní výbavou Spartana jsou kontrolní snímače průtoků v semenovodech. V případě ucpání je obsluha okamžitě informována o situaci včetně zobrazení čísla semenovou na přehledném monitoru. Na přání je možné dodat na Spartana systém variabilního dávkování, kdy lze například podle výnosových map měnit dávku osiva, hnojiva variabilně v rámci honu.

udržba

Obsluhy secích strojů Spartan si velmi chválí nízké nároky na údržbu. Rychlou a pohodlnou práci podpoří i centralizace mazacích míst.

Velmi zajímavým technickým řešením je i přetlakový zásobník osiva. Přetlak v zásobníku pomáhá dobrému plnění výsevního válečku. Přetlak oceníte zejména v situacích, kdy je vyséváno osivo s menší objemovou hmotností. Přetlak také zajišťuje maximální čistotu v zásobníku.

Prodáváme a zajišťujeme autorizovaný servis zde uvedené techniky. Máte-li zájem o podrobnější informace nebo chcete-li vytvořit cenovou nabídku na míru, kontaktujte nás.

Kontaktujte nás