Kladívkové mulčovače Tehnos opět dokázaly to, proč jsou nejprodávanější

S předváděcí kombinací mulčovačů Tehnos MU280R Lw Profi a MU2Z 840R Lw Profi jsme se tentokrát zastavili v podniku ZOD Haná na Vyškovsku.

Mulčovače byly nasezeny při mulčování posklizňových zbytků po kukuřici na zrno.

Kvalitní mulčování strniště po kukuřici je dnes nevyhnutelný technologický krok pro zabránění přezimování zavíječe kukuřičného.  Pokud zbytky stonků nejsou rozdrceny a jsou pouze zapraveny do země, zavíječ úspěšně přezimuje a nezbavíte se ho jinak než chemicky, což zvyšuje jen náklady.

Dále kvalitně rozdrcené rostlinné zbytky výrazně zlepšují jejich rozklad při následném zapravení do půdy a osivo budoucí plodiny nebude vystaveno zbytečnému stresu.

Díky začlenění mulčování do procesu sklizně může výška strniště být i vyšší, a tím i pracovní rychlost a výkonnost. To znamená další úsporu nákladů.

Na přiložených fotkách si můžete prohlédnout práci kladívkového mulčovačů Tehnos v místních podmínkách.  Kukuřice byla sklízena sklízecí mlátičkou Case IH Axial-Flow 8250 s adaptérem stejné značky s horizontálními drtiči. Stonky byly již před mulčováním podrceny, přesto rozdíl před a za mulčovačem je patrný na první pohled. Průměrná pracovní rychlost mulčovačů se pohybovala kolem 6,8 km/h, spotřeba paliva 6,7 l/ha, průměrná výkonnost kolem 5,3 ha/hod., průměrné zatížení motoru 85 % (Puma 230 CVX), pracovní záběr 8,4 m.

Oproti konvenčnímu horizontálnímu mulčovači, který v podniku dlouhodobě již používají, je dle slov místních zaměstnanců: „plošná výkonost u předváděného modelu nižší, ale práce je zcela nesrovnatelná. Zatímco horizontální mulčovač hmotu jen poválí, a ve větším množství posklizňových zbytků se spíš cpe, tak kladívkový ji doslova rozšrotuje“. (A to kladívka už měli něco za sebou z předchozích předvádění u zákazníků , pozn. NFT)

Pokud se budete chtít o mulčovačích Tehnos dozvědět něco víc nebo si je vyzkoušet „na vlastní kůži“, neváhejte kontaktovat naše prodejce.

S pozdravem,

Demo team NFT

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

Magnum AFS Connect sázka na jistotu!

24. 6. 2024

Magnum AFS Connect sázka na jistotu!

Magnum AFS Connect je díky svým parametrům a námi garantovaným službám sázka na jistotu. Rozhodni se nyní a získej řadu výhod!

Unikátní odpružený pásový podvozek Quadtrac 715

17. 2. 2024

Unikátní odpružený pásový podvozek Quadtrac 715

Značka CASE IH představila v těchto dnech převratnou novinku pro pásové traktory CASE IH 715  - pásový odpružený podvozek Heavy Duty (HDS)

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.