Kladívkové mulčovače Tehnos opět dokázaly to, proč jsou nejprodávanější

S předváděcí kombinací mulčovačů Tehnos MU280R Lw Profi a MU2Z 840R Lw Profi jsme se tentokrát zastavili v podniku ZOD Haná na Vyškovsku.

Mulčovače byly nasezeny při mulčování posklizňových zbytků po kukuřici na zrno.

Kvalitní mulčování strniště po kukuřici je dnes nevyhnutelný technologický krok pro zabránění přezimování zavíječe kukuřičného.  Pokud zbytky stonků nejsou rozdrceny a jsou pouze zapraveny do země, zavíječ úspěšně přezimuje a nezbavíte se ho jinak než chemicky, což zvyšuje jen náklady.

Dále kvalitně rozdrcené rostlinné zbytky výrazně zlepšují jejich rozklad při následném zapravení do půdy a osivo budoucí plodiny nebude vystaveno zbytečnému stresu.

Díky začlenění mulčování do procesu sklizně může výška strniště být i vyšší, a tím i pracovní rychlost a výkonnost. To znamená další úsporu nákladů.

Na přiložených fotkách si můžete prohlédnout práci kladívkového mulčovačů Tehnos v místních podmínkách.  Kukuřice byla sklízena sklízecí mlátičkou Case IH Axial-Flow 8250 s adaptérem stejné značky s horizontálními drtiči. Stonky byly již před mulčováním podrceny, přesto rozdíl před a za mulčovačem je patrný na první pohled. Průměrná pracovní rychlost mulčovačů se pohybovala kolem 6,8 km/h, spotřeba paliva 6,7 l/ha, průměrná výkonnost kolem 5,3 ha/hod., průměrné zatížení motoru 85 % (Puma 230 CVX), pracovní záběr 8,4 m.

Oproti konvenčnímu horizontálnímu mulčovači, který v podniku dlouhodobě již používají, je dle slov místních zaměstnanců: „plošná výkonost u předváděného modelu nižší, ale práce je zcela nesrovnatelná. Zatímco horizontální mulčovač hmotu jen poválí, a ve větším množství posklizňových zbytků se spíš cpe, tak kladívkový ji doslova rozšrotuje“. (A to kladívka už měli něco za sebou z předchozích předvádění u zákazníků , pozn. NFT)

Pokud se budete chtít o mulčovačích Tehnos dozvědět něco víc nebo si je vyzkoušet „na vlastní kůži“, neváhejte kontaktovat naše prodejce.

S pozdravem,

Demo team NFT

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

POZOR! ZMĚNA TERMÍNU! Polní představení vicefázové sklizně s MacDon Windrower

22. 7. 2022

POZOR! ZMĚNA TERMÍNU! Polní představení vicefázové sklizně s MacDon Windrower

Srdečně bychom vás chtěli pozvat na první polní předvedení stroje MacDon Windrower na Moravě, které se z důvodu nepříznivého vývoje počasí uskuteční v úterý 2.8.2022 (půvoní termín úterý 26. 7. 2022) na pozemcích zemědělského podniku Vsacko Hovězí nedaleko Vsetína.

 

 

Den otevřených dveří STEYR v St. Valentinu 21. - 23. 6. 2022

3. 5. 2022

Den otevřených dveří STEYR v St. Valentinu 21. - 23. 6. 2022

Srdečně bychom vás chtěli pozvat na Dny otevřených dveří u příležitosti oslav 75 let značky STEYR, který se bude konat v St. Valentinu v Rakousku.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.