MULTI (100-120 koní)


STEYR

Nová řada traktorů STEYR Multi s motory ecotech plnící nejpřísnější emisní normu Tier V. Traktory řady Multi vynikají nabízeným komfortem a vysokým standardem základní výbavy.

Bezkonkurenční výbavou je hydraulický axiální hydrogenerátor o výkonu až 100 l/min s možností až 4 elektricky a 2 mechanicky ovládaných hydraulických okruhů. Zvedací kapacita na zadních kulových koncovkách tříbodového závěsu až 5 600 kg je také neobvyklým parametrem. Robotické převodové ústrojí se čtyřstupňovým násobičem Vám usnadní práci za každých podmínek díky možnosti automatického řazení ECOTRONIC s nastavitelným počátkem řazení. Celý traktor pohání úsporný čtyřválcový motor o objemu 3,4 litru s vysokotlakým vstřikováním Common Rail, které zaručuje bezvadný průběh točivého momentu. Novinkou v komfortu je odpružená přední náprava, která společně s odpružením perfektně klimatizované kabiny nabízí špičkové pohodlí celý den. Pro perfektní práci i v noci nabízí modelová řada MULTI až 10 LED světel pro maximální bezpečnost a osvětlení stroje 360°. Tato řada je neustále zlepšována, aby uspokojila Vaše náročné požadavky při obdělávání půdy, údržbě pastvin, v dopravě, chmelařství, komunální sféře a lesnictví.

MOTOR

Mezi další přednosti nové řady MULTI patří nové spolehlivé motory, které zaručují maximální točivý moment, optimální spotřebu paliva a vysoký výkon traktoru až 120 koní. Všechny tyto věci dělají z traktoru skvělého pomocníka, který se perfektně hodí pro jakoukoliv práci. Motory modelu Multi jsou 4válcové a objemu 3,4 litru s vysokotlakým systémem Common Rail se vstřikovacím tlakem 160 MPa a s mezichladičem stlačeného vzduchu. Až 35% nárůst točivého momentu pro vysoká zatížení. Max. výkon je dosažen již při 1900 ot/min. Robustní konstrukce bloku z litiny zajišťuje odolnost pro všechny zemědělské aplikace. Motory jsou vybaveny externím chlazením EGR (pouze do 10 %) DOC (diesel-oxidační katalyzátor) a SCR katalyzátor (Selektivní katalytická redukce). Motory plní přísnou emisní normu TIER 4F. Servisní interval pro výměnu oleje je 600 hodin. Objem palivové nádrže 150 litrů pro dlouhé dny. Interval výměny motorového oleje je 600 mth.

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ

Zcela nová koncepce robotického převodového ústrojí s 4° Powershiftem s 32 x 32 rychlostmi, které zajišťuje 13 rychlostí v polním režimu 4-13 km/h. Možnost automatického řazení při nastavených otáčkách a plně automatický režim pro silniční režim. Powershuttle je k dispozici i pro pravou ruku na Multicontrolleru. K dispozici je i funkce Powerclutch a 40 km/h při snížených otáčkách ECO na 1730 min-1

HYDRAULICKÝ SYSTÉM

Hydraulický systém s kapacitou 80 l/min a samostatný hydrogenerátor řízení s kapacitou 35 l/min. Na výběr je axiální hydrogenerátor s průtokem oleje 80 l/min nebo axiální hydrogenerátor s vyšším průtokem oleje až 100 l/min. Ovládání zadního TBZ je ve standardu pomocí systému EHRD. Maximální nosnost na kulových koncovkách je 5557 kg. Nabízené funkce systému EHRD: regulace polohy, přepravní pojistka, omezení maximální výšky, ovládání pracovní hloubky, ovládání rychlosti spouštění, ovládání silové/smíšené regulace, prokluzová regulace (pouze s radarovou jednotkou), externí ovladač.

TŘÍBODOVÝ ZÁVĚS

Traktory MULTI také nabízí vynikající výhled na zadní tříbodový závěs a hydraulické spojky. Počet vnějších hydraulických okruhů je 2 nebo 3. Hydraulické okruhy je možno vybavit časovačem pro lepší výkonnost. Na přání lze vybavit traktor přípravou pro nakladač - s nakladačem LRZ se zvyšuje univerzálnost traktoru. Vývodový hřídel je k dispozici 540/540E/1000/1000E ot./min a také závislé na pojezdové rychlosti. Možnost vybavení elektronický přední PTO a TBZ (EFH) s přímo z výroby. Existuje také možnost výbavy s elektronickou regulací předního tříbodového závěsu (EFH), který zaručuje nastavitelný přítlak předního nářadí pro každý terén. Tím je zaručena vyšší kvalita práce a bezpečnost na svahu, protože tlak je na přední nápravě udržován po celou dobu.

VÝVODOVÝ HŘÍDEL

Čtyřrychlostní režim vývodového hřídele byl upraven tak, aby vyhovoval vlastnostem výkonnostní křivky i práci s vývodovým hřídelem. Otáček vývodového hřídele 540 a 1000 ot/min je dosaženo při otáčkách motoru mezi 1800 a 1900 ot/min tak, aby se využilo maximálního výkonu motoru. Nicméně, při práci v ECO režimu (1500 až 1600 ot/min) je zaručen maximální točivý moment a zároveň je dosaženo nejnižší spotřeby paliva. Vývodový hřídel se může točit ve směru nebo proti směru hodinových ručiček.

KABINA

Kabina, která byla vyvinuta pro radost z práce. Při vývoji byl kladen důraz na výhled a ergonomií ovládání nakladače tak i celého traktoru. Perfektní výhled z kabiny řidiče díky panoramatickému střešnímu panelu pro výborné a pohodlné ovládání čelního nakladače, nízkofrekvenční komfortní sedadlo řidiče, snadné naklonění sloupku řízení i s přístrojovou deskou. Panoramatický střešní panel pro výborné a pohodlné ovládání čelního nakladače. Traktory MULTI nabízí prosklenou plochu 5,2 m2. 6 sloupků kabiny s bočními a zadními okny pro přirozenou recirkulaci vzduchu a dobrý výhled všemi směry. Do široka otevíratelné boční dveře umožňují dokonalý nástup/výstup z obou stran. Sklopný sloupek řízení a panel přístrojů pomocí pedálu pro rychlé nastavení pohodlí. K dispozici je sklopné sedadlo spolujezdce bez omezení při nastupování. 

OVLÁDÁNÍ

Nový Multi vyniká novou robotizovanou převodovkou, loketní opěrkou Multicontroller s joystickem pro ovládání čelního nakladače, které je výjimečně jednoduché a má velké výhody z hlediska komfortu a bezpečnosti práce při práci s čelním nakladačem. Loketní opěrka se může sklopit tak, aby obsluze umožnila výstup ven z pravé strany stroje. Ovládání pro řazení rychlostních stupňů a reverzaci je umístěno na loketní opěrce, mezi Multicontrollerem a joystickem pro čelní nakladač. Nové odpružení přední nápravy obsluze zaručí maximální jízdní komfort, například při práci v dopravě.

OSVĚTLENÍ

Řada MULTI nabízí i celou řadu dalších vylepšení jako jsou na první pohled LED diodové osvětlení až s 8 pracovními světly, které zajistí dokonalé pracovní tempo i v nočních hodinách.

Multi 4100 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 73/99
Multi 4110 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 79/107
Multi 4120 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 86/117

Soubory ke stažení:

Prodáváme a zajišťujeme autorizovaný servis zde uvedené techniky. Máte-li zájem o podrobnější informace nebo chcete-li vytvořit cenovou nabídku na míru, kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021

19. 12. 2020

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2021 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

POLNÍ DEN - Agri farming solution - TRIO Day

27. 8. 2020

POLNÍ DEN - Agri farming solution - TRIO Day

Ve společnosti RENOFARMY Slezan Klimkovice a.s. se uskutečnil polní den na kterém se ukázala revoluční technologie v setí Řepky olejné.