KOMPAKT ecotech (75-115 koní)


STEYR

Modelová řada traktorů Steyr Kompakt nabízí jedinečný koncept výkonného a kompaktního traktoru s výkonem od 75 do 115 koní. K dispozici jsou pět modely, které nabízejí velké množství variant převodových ústrojí, hydraulického systému. Specialitou traktorů STEYR Kompakt je přední tříbodový závěs se spodními rameny uchycenými na přední nápravě pro dokonalou kopíraci terénu.

Traktory Steyr Kompakt jsou osvědčenými pomocníky na Vašich farmách, které jsou na loukách, svazích a poli jako doma. Množství funkčních prvků, které výrobce zakomponoval do nové modelové řady, byly prověřeny mnohaletými zkušenostmi v Rakouských horách, kde tyto traktory každý den svádějí ty nejtvrdší boje se svažitými terény a nástrahami přírody. Důkazem je například jedinečné řešení předního tříbodového závěsu, který má spodní ramena uchycena na přední nápravě, pro dokonalou kopíraci terénních nerovností.

Řada Kompakt nabízí převodové ústrojí - mechanické, s reverzací pod zatížením a s reverzací pod zatížením a s 2° násobičem i s možností plazivých převodů. Dále pak třírychlostní vývodový hřídel 540/540E a 1000 i s možností závislostí na pojezdu. K maximální efektivitě přispívá pohodlný Multicontroller, kterým můžete ovládat změnu směru, spojku, řazení pod zatížením a zadní ramena.

MOTOR

Motory modelu Kompakt jsou 4válcové a objemu 3,4 litru s vysokotlakým systémem Common Rail se vstřikovacím tlakem 160 MPa a s mezichladičem stlačeného vzduchu. Až 35% nárůst točivého momentu pro vysoká zatížení. Max. výkon je dosažen již při 1900 ot/min. Robustní konstrukce bloku z litiny zajišťuje odolnost pro všechny zemědělské aplikace. Motory jsou vybaveny externím chlazením EGR, následně upravuje emise filtr pevných částic (DPF) a oxidační filtr pro redukci nespálených uhlovodíků (DOC). Motory plní přísnou emisní normu TIER 4a. Objem palivové nádrže 115 litrů pro dlouhé dny. Interval výměny motorového oleje je 600 mth.

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ

Modelová řada STEYR Kompakt lze vybavit mechanickými převodovkami 12x12 i včetně plazivých rychlostí od 130 m/h. Další možnosti jsou převodovky s elektrohydraulickým reverzorem včetně 2° Powershiftu opět s možností plazivých převodů s celkovým počtem rychlostí 40 vpřed a 40 rychlostí vzad. Nově nabízení převodová ústrojí u modelu KOMPAKT prošla, také generačním proměnou a nyní lze kombinovat elektrohydraulická reverzace s násobičem točivého momentu včetně plazivých rychlostí. Poměrně složitou věc, lze také vyjádřit jednoduše: 40x40. Nově bude nabízeno i velmi netradiční převodové ústrojí a to pouze s osmi převodovými stupni vpřed a vzad. Samozřejmě nejoblíbenější převodové ústrojí 24x24 s dvoustupňovým násobičem a elektrohydraulickou reverzací zůstalo na svém místě včetně speciální funkce natavení agresivity reverzace ve 3 krocích.

KOMPAKTNÍ ROZMĚRY

Řada KOMPAKT vyniká svými kompaktními rozměry a perfektními užitnými vlastnostmi, a to včetně možnosti čtyř zadních hydraulických vývodů se dvěma středovými okruhy ovládanými joystickem a dále přední tříbodový závěs s vývodovým hřídelem.

PŘEDNÍ TŘÍBODOVÝ ZÁVĚS - EFH

Specialitou tohoto závěsu je pak jeho uchycení na přední nápravě s elektrohydraulickým ovládáním, které umožňuje konstantní výšku a přítlak pracovního nářadí.  Toto technické řešení umožňuje dokonalé kopírování terénu při sečení na svazích, ale také na členitých terénech. Přední vývodová hřídel je dokonale sladěna s otáčkami motoru pro maximální výkon, kdy při 1000 ot./min na vývodové hřídeli motor dosahuje maximálního výkonu při 1920 min-1.

KABINA

Komfort v kabině zajišťuje klimatizace s 10 výdechy umístěnými v přední části kabiny před řidičem, což zajišťuje příjemné pracovní prostředí.  Mezi další komfortní prvky patří odpružené sedadlo s natáčením o 15° v obou směrech, výkonná audio soustava, velké střešní okno pro práci s čelním nakladačem a pro traktory STEYR typické čelní okno otevíratelné ve dvou stupních. 

SPECIALISTA DO HORSKÝCH PODMÍNEK

Traktory STEYR byly, jsou a budou především vyvíjeny pro horské podmínky. S tím samozřejmě souvisí stabilita, bezpečnostní prvky a v neposlední řadě i nabízený komfort. Traktory vynikají nízkou průjezdní výškou a s tím je spojené i dobré těžiště traktorů. K tomuto samozřejmě může dále přispět široká škála nabízených pneumatik až do rozměrů 540 mm, které se jen tak na traktorech do 100 koní nevidí. Samozřejmostí jsou i stavitelné disky, které traktor promění na takzvaný „Horal system“.

SPECIÁLNÍ POUŽITÍ

 

Pro speciální použití v lesnictví a komunální sféře nabízí značka Steyr originální úpravy Forest a Komunal, které disponují speciální výbavou a příslušenstvím. V obou oborech uživatelé traktorů Kompakt těží z jejich vysokého výkonu, kompaktních rozměrů a nekonečné obratnosti. Často se také kompakty používájí k údržbě travnatých ploch golfových hřišť nebo při tvorbě fotbalových trávníků. Oblíbené jsou také u chmelařů, v kompostárnách, při zimní údržbě a dalších aplikacích.

Ať v zemědělství nebo lesnictví, na statku nebo v komunálním provoz -: s traktorem STEYR KOMPAKT disponujete obratností a maximálním užitkem při minimálníh investičních a provozních nákladech. Zároveň jsou díky jedinečné manévrovatelnosti také perfektním pracovním nástrojem pro pužití čelného nakladače ve stáji a na statku.

Kompakt 4075 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 57 kW/77 k
Kompakt 4085 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 63 kW/86 k
Kompakt 4095 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 73 kW/99 k
Kompakt 4105 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 79 kW/107 k
Kompakt 4115 Ecotech Jmenovitý výkon [kW/k] 84 kW/114 k

Soubory ke stažení:

Prodáváme a zajišťujeme autorizovaný servis zde uvedené techniky. Máte-li zájem o podrobnější informace nebo chcete-li vytvořit cenovou nabídku na míru, kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Aktuálně

zobrazit všechny aktuality

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021

19. 12. 2020

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2021 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

POLNÍ DEN - Agri farming solution - TRIO Day

27. 8. 2020

POLNÍ DEN - Agri farming solution - TRIO Day

Ve společnosti RENOFARMY Slezan Klimkovice a.s. se uskutečnil polní den na kterém se ukázala revoluční technologie v setí Řepky olejné.